Badanie krwi 5 miesięcy po porodzie

Witam, mam 37lat. 5mies.od porodu wykonalam badania:WBC 4.8 (4.-8), RBC 5.59 (4-5), HGB 16.1 (12-16), HCT 48.8(37-47), PLT 316(150-390), PCT 0,209(0,100-0,500) MCV 87.4, MCH 28.9 (26.5-33.5), MCHC 33.1 (31.5-35), OB 2. TSH 4.520,T4 8.69.Dodam,że w ciąży bralam Tardyferon(anemia);2 mies.temu leczylam bakteriomocz znamienny z odmiedniczkowym zapaleniem nerek.Aktualnie mocz prawidlowy.Prowadze stresogenny tryb zycia,mam nerwice lękową z napadami paniki.Czy to czerwienica?Jestem przerazona.

Witam!
Chciałabym Panią uspokoić. Pojedyńczy nieprawidłowy wynik nie jest podstawą rozpoznania czerwienicy. Podwyższone wartości RBC, HGB i HCT mogą świadczyć np. o zagęszczeniu krwi z powodu niedostatecznego spożycia płynów, biegunki czy wymiotów. Również wiele innych czynników, jak palenie papierosów czy przebywanie w terenach górskich może prowadzić do wzrostu ilości krwinek.
Pani wynik nie jest bardzo niepokojący, wartości HGB i HCT są tylko nieznacznie podwyższone.
Wskazane jest wykonanie kontrolnej morfologii w odstępie paru tygodni od poprzedniej, kiedy będzie Pani bez infekcji, wypoczęta i dobrze nawodniona (min. 2 litry płynów dziennie).

Wyniki TSH i T4 mogą nieco odbiegać od normy (trudno mi określić, bo nie podała Pani jednostek i norm laboratorium w którym były oznaczane). Wynik może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Do decyzji Lekarza Prowadzącego (może byc to L. Rodzinny) pozostaje wdrożenie leczenia, skierowanie do endokrynologa lub okresowa kontrola.

Istotne jest również prawidłowe leczenie nerwicy pod kontrolą Lekarza Psychiatry lub Psychoterapeuty.