Badanie krwi i anemia oraz utrata wagi

Witam serdecznie. ostatnio robiłam badania krwi i wyniki pokazały że mam anemie. kilka miesiecy temu ważłam 54kg teraz waże 48/49 waga się waha. jem dość dużo nie uprawiam sportów. przyjmuje żelazo. Czytałam że sama anemia nie powoduje spadku wagi wiec gdzie i jak mam szukać przyczyny. dodam że wzniki robiłam tydzień temu wiec jeszcze nie widze poprawy

Witam. To prawda, że sama anemia nie jest przyczyną spadku wagi, ale bardzo możliwe, że utrata masy ciała i anemia mają wspólną przyczynę. Proszę koniecznie udać się do lekarza, gdyż powody takich objawów mogą być naprawdę różne. Jednym z przykładów może być ciąża lub choroba pasożytnicza, a więc nie należy tego lekceważyć. Pozdrawiam.