Badanie krwi na poziom glukozy we krwi

Witam! Badałam krew na poziom glukozy w ciąży: 75g na czczo i po 2 godzinach. Nie zbadano mi po 1 godzinie, a w poprzedniej ciąży (5 lat temu) badano. Wówczas miałam podejrzenie cukrzycy ciążowej. Mój wynik na czczo to 73, po 2 godzinach 72. W drodze do domu czułam, że ledwo dojdę 200 m do sklepu po coś do jedzenia. Bardzo się bałam. Kiedyś już traciłam przytomność. Hipoglikemia zaczyna się od mniej niż 50, jednak mój cukier nawet po jedzeniu to max 120. Co robić?

Pani pytanie nie zawiera informacji, czy jest Pani obecnie w ciąży. Ten fakt diametralnie zmienia sposób wykonywania testu. Podane wyniki nie wskazują na zaburzenia metabolizmu glukozy. Jednocześnie objawy, które wystąpiły po teście wymagają pogłębienia diagnostyki. Warto w tym celu zgłosić się do diabetologa.