Badanie krwi na TSH, anty-TPO i anty-TG

Witam, w grudniu dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Miałam podwyższone TSH (dwukrotnie i od 4 miesięcy biorę Letrox 50) udałam się do endokrynologa w marcu, Pani doktor dała mi skierowanie na usg tarczycy, badanie krwi na TSH, anty - TPO i anty-TG. Usg tarczyny (tarczyca mała ale wszystko w normie) i dziś odebrałam wyniki i miałam TSH 1,99 mIU/ml , TG 2412 IU/ml i TPO 349,5 IU/ml czy mogłabym się dowiedzieć coś więcej o tych wynikach?

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższone miano przeciwciał najprawdopodobnie świadczy o autoimmunologicznej chorobie tarczycy. Proszę udać sie do lekarza endokrynologa, po badaniu bedzie mozna zalecić odpowiednie postepowanie.