Badanie krwi na wolny testosteron

Witam. Wynik mojego badania krwi na wolny testosteron wyniósł- 74.30 pg/mL (norma podana obok wyniku to - 3,84 - 42,00). Co to oznacza dla zdrowia? Co jest przyczyną i jakie są/ mogą być konsekwencje? Czy jest to bardzo niebezpieczne? Masturbuję się codziennie (każdego dnia wielokrotnie)- czy może być to przyczyną takiego wyniku badania? (czy masturbacja zawyża albo zaniża poziom testosteronu?). I ostatnie pytanie- jak się to leczy?

Proponuję nie badać sobie samemu hormonów.
Jeśli Pana cokolwiek niepokoi, to lepiej zwrócić się do lekarza seksuologa. On zleci w razie potrzeby badania i zinterpretuje je uwzględniając dane wywiadu i w ogóle w aspekcie całokształtu obrazu klinicznego.
Nie leczy sie wyników, leczy się chorobę, jeśli jest choroba...
Pozdrawiam. JW