Badanie krwi potwierdziło ciążę, ale USG nie - co to znaczy?

Witam. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam test, który okazał się pozytywny :). Po dwóch dniach zaczęłam krwawić, więc udałam się do lekarza, a ten z kolei skierował mnie do szpitala. W szpitalu zrobiono mi USG i badanie krwi. Na USG nic nie było widać natomiast krew potwierdziła ciążę, 3-4 tydzień.

W szpitalu spędziłam jeden dzień i po konsultacji lekarze wypuścili mnie do domu. Mam iść na kontrolę za dwa tygodnie. Zastanawiam się co się dzieję i czy aby wszystko jest OK?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pęcherzyk ciążowy widać najwcześniej w czwartym tygodniu przy obrazowaniu USG. Dlatego polecono Pani kontrolę za dwa tygodnie, kiedy już na pewno będzię on możliwy do zobrazowania. Na tym etapie ciąży mogą wystąpić krwawienia/plamienia, szczególnie w okresie spodziewanej miesiączki. Proszę się nie denerwować i czekać na wizytę kontrolną.

Najlepiej by było, gdyby Pani jeszcze zrobiła dwa badania poziomu bHCG z krwi, w odstępie kilku dni, aby ustalić czy prawidłowo wzrasta jego poziom. W razie poronienia przyrost poziomu tego hormonu powinien się zatrzymać. Natomiast szybki wzrost tego poziomu powinien Panią uspokoić do czasu kolejnej wizyty.

Pozdrawiam serdecznie!