Badanie krwi przeciwciał przeciw tyreoglobulinie

Wykonałam 26.02.br. badanie krwi p/ciał tyreoglobulinie, badanie to wykonano metodą elektrochemiluminescencji ECLIA.Analizator: Cobas 8000. Wynik to. 976,9 IU/ml. Mam 59 lat, jestem kobietą. Co dalej...., badanie TSH, Ft3 i Ft4 robione ok. 5 tyg. temu było w normie.

Witam,

Na razie na spokojnie proszę się obserwować. Ma Pani zwiększone ryzyko rozwoju choroby tarczycy, ale nie jest powiedziane, że na 100% rozwinie Pani niedoczynność tarczycy, choć poziom przeciwciał jest dosyć wysoki. Warto co jakiś czas sprawdzać stężenie TSH, a jeśli zacznie iść w górę wdrożyć odpowiednie leczenie. Proszę na zapas się nie martwić, na razie nie jest źle, a w razie czego jest skuteczne i tanie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz