Badanie krwi przy osłabieniu po porodzie

Witam. Tydzień temu urodziłam dzidziusia. Przy wypisie wręczono mi wyniki morfologi w której nie zgadzają się wyniki. Płytki krwi-147, PDW-16.6, Fibrynogen-584, reszta wyników jest w normie, dodam że jestem osłabiona i pojawiają mi się siniaki bez przyczyny. Prosze o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Za fizjologiczne stężenie fibrynogenu we krwi przyjmuje się wartości od 2 do 5 g/l (200–500 mg/dl).Wartości podwyższone, którym towarzyszy zwiększone ryzyko zakrzepicy, obserwowane są po urazach (w tym operacjach), w ostrych stanach zapalnych, chorobie wieńcowej, zespole nerczycowym, w kolagenozach, w niektórych nowotworach, w zawale mięśnia sercowego i w udarach, ale także fizjologicznie podczas ciąży. To ostatnie dość dobrze wyjaśnia sytuacje.