Badanie krwi u 62-letniej kobiety

Kobieta lat62. Mam coraz gorsze wyniki badań krwi, ostatnio: erytroc. 3,0, leukoc. 3,2, hemoglob. 9,3, hematokryt 30, MCHC 30,9, płytki 420, neutrofile 1,2, monocyty 0,18, eozynofile 0,01, a w rozmazie mikroskopowym w %: mielocyty obojętnochłonne 1, metamielocyty obojętnochłonne 2, granulocyty pałeczkowate 3, gran. segmentowane 28, gran.kwasochł. 1, limfocyty 58, limf. atypowe 1, monocyty 7, hypochromia , poikilocytoza , anizocytoza , płytki olbrzymie na 100 leuk. 116. B.proszę o komentarz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik morfologii wskazuje na poważne zaburzenia hematologiczne. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dane kliniczne! Proszę nie bagatelizować wyników, tylko niezwłocznie udać się do specjalisty hematologa.