Badanie krwi u nosicielki WZW typu B

Jestem nosicielka wzwb dziś pobrano mi krew by zobaczyć "ile wirusa mam we krwi " jestem zupełnie "zielona" w tym wszystkim o co chodzi w badaniu? Na czym polega? Jak sie fachowo nazywa w czym sie mierzy i jakie sa górne granice do przyjęcia ? Bardzo prosze o odpowiedz chciałabym poczytać o tym wiecej w internecie oraz dowiedzieć sie od kogoś innego niż tylko Moj lekarz. Za 3 dni odbieram wynik na co zwrócić uwagę ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas najbliższej wizyty przede wszystkim proszę porozmawiać z lekarzem o szczegółach diagnostyki, jaką lekarz prowadzący Pani zleca. Badanie o którym Pani mówi to badanie, które polega na wykrywaniu ilości kopii materiału genetycznego wirusa we krwi. Wykonuje się je metodą PCR Real Time.