Badanie krzywej cukrowej w 21. tc

Witam! Jestem w 21 TC mam skierowanie na krzywa cukrową 75 gram glukozy mam taki problem że panicznie boje się pobrania krwi przeważnie kończy się to zaslabnieciem stresem potami nie potrafię sobie z tym poradzić. Do tej pory trzy razy miałam robione badanie poziomu glukozy we krwi z czego dwa razy minimalnie wyszło ponad górną granicę. Pani w laboratorium powiedziała że w moim przypadku tak może być gdyż reakcja organizmu jest obronną w tej sytuacji i cukier się podnosi. Czy jest to prawda?

Witam!
Owszem, to prawda - hormony "stresowe" powodują wzrost poziomu cukru we krwi. Badanie w obecnym okresie ciąży jest najważniejsze jeśli chodzi o rozpoznanie cukrzycy ciążowej (zwykle, jeśli już się ujawnia to właśnie w tym okresie). Proszę pomyśleć, czy jest jakiś sposób, który pomógłby Pani uspokoić się przed badaniem - może zajęcie uwagi czymś innym lub obecność bliskiej osoby.
Życzę powodzenia na badaniu.