Badanie krzywej insulinowej oraz cukrowej a Choroba Hashimoto

Witam, mam 28 lat, choruję na Hashimoto. Wykonałam krzywą cukrową i insulinową (75 g glukozy). Oto wyniki: glukoza na czczo - 75 mg/dl, po 1 h - 61, po 2 h 83. Insulina na czczo 5,99 ulU/ml, po 1 h - 23,8, po 2h 51,01. Proszę o pomoc w interpretacji wyników, czy powinnam udać się do diabetologa?

Lek. Tomasz Budlewski

tak konieczna jest wizyta u lekarza diabetologa, wyniki mogą świadczyć o zbyt wysokim wydzielaniu insuliny.