Badanie KT miednicy bez i z podaniem kontrastu

DANE KLINICZNE: Nieczytelne TECHNIKA BADANIA: Badanie KT miednicy wykonano przed i po podaniu iv. środka kontrastowego warstwami gr. 2,5 mm oraz po doodbytniczym podaniu środka kontrastowego. OPIS: Niewielka ilośc płynu w miecnicy małej. Macica powiększona, o policyklicznych obrysach - mięśniaki? inne? - dokładniejsza ocena w badaniu KT niemożliwa. Wsk. ocena w badaniu MR. Poza tym nie stwierdza się patologicznych struktur w obrębie miednicy małej.Nie uwidoczniono wyraźnie powiększonych węzłów c

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował patologiczne struktury w postaci mięśniaków lub innych patologi. Nie można określić rodzaju nieprawidłowości w badaniu TK, dlatego należy udać się do ginekologa lub lekarza zlecającego badanie, który zleci dodatkowe badania, które przyniosą więcej informacji, na podstawie których będzie mógł postawić rozpoznanie.

Pozdrawiam.