Badanie kwasu moczowego a dna moczanowa

Dzień dobry, Miałam badanie krwi-kwas moczowy_wynik 6.1 Mam pytanie _czy jestem chora na dnę moczanową. Mam 58 lat. Jeżeli tak to jakie mam zrobić dalsze kroki. Za odpowiedź z góry dziękuję

Witam, dla kobiet przyjmuje się normę do 6 mg%. U Pani jest nieco powyżej. W związku z tym należy zgłosić się do lekarza rodzinnego, który powinien postawić dokładną diagnozę, aby w razie potrzeby ustalić odpowiednią kurację. Niezależnie od tego trzeba przeanalizować swój sposób odżywiania. Właściwa dieta zapobiega pogorszeniu wyników badań. W razie choroby leczenie dietetyczne może korzystnie wpłynąć na skuteczność innych metod leczenia i na działanie środków farmakologicznych. Pozdrawiam