Badanie laboratoryjne na poziom prolaktyny po podwyższonych poziomie glukozy we krwi

Witam. Po podwyższonym poziomie glukozy we krwi doktor zlecił mi badanie lanolaroryjne na poziom prolaktyny miedzy 1-3 dniem cyklu. Wyniki przedstawiały się następująco 24,58 ng/ml , a po godzinie od zażycia metroclopramidzie wzrósł zaledwie do 56,83 ng/ml. Czy to normalne ? Czytałam,ze wyniki powinny zwiększyć się 6krotnie. Co jest związane z tak małym wzrostem ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Normą jest wzrost 2-4 krotnie, czyli Pani ma wynik prawidlowy.
Pozdrawiam