Badanie Lipidogramu-cholesterolu całkowitego

mam 46 lat mój lipidogram- cholesterol całkowity 313, trójglicerydy 182, hdl 50, ldl 227 ! glukoza 89...nigdy nie brałam leków antycholesterolowych i boje sie ich czy realnym jest zbicie cholesterolu dietą i suplementami diety

W Pana przypadku bałbym się raczej miażdżycy i grożącego zawału a nie leków hipolipemizujących. Wartości lipidogramu są dalekie od normy i wymagają leczenia. Pański lekarz w oparciu o czynniki ryzyka oceni czy należy już włączać farmakoterapię czy można na razie wdrożyć tylko zmianę trybu życia.