Badanie makroskopowe po usunięciu polipa kanałów odbytu

Witam, Miałem operacyjne usunięty polip kanały odbytu i guzek krwawniczny wewnętrzny. Niepokoi mnie skromnie opisany wynik badania histopatologicznego: "Badanie makroskopowe: 1. fragment błony śluzowej 2x1 cm z polipem 0,2x0,3x0,7cm 2. fragment tkankowy 2x1,5x1cm Badanie mikroskopowe: 1, 2 Varices haemorrhoidales" Czemu badanie mikroskopowe nic nie mówi o budowie komórek polipa? Czemu dwa badane wycinki są opisane jako hemoroidy, skoro pierwszy z nich był z polipem?!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety ani ja, ani pozostali lekarze forum nie będą w stanie udzielić Panu odpowiedzi na to pytanie. Najlepiej zgłosić się do zakładu patomorfologii który wykonywał ocenę mikroskopową pobranych w kolonoskopii wycinków i tam rozwikłać ten problem.