Badanie markerem nowotworowym po badaniach przesiewowych

Córka(36 lat, 1 dziecko 11lat) poszła na badania przesiewowe w kierunku raka szyjki macicy. Lekarz pobrał wymaz i zalecił usg przezpochwowe. Stwierdził, że endometrium ma 14mm i zalecił badanie markerem nowotworowym Ca 125. Strasznie się boję, że podejrzewa raka. Powiedział też, że czeka ją zabieg w szpitalu. Córka była tak zdenerwowana, że o nic nie pytała. Czy jest powód do aż takiego niepokoju? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mam za mało danych aby wypowiedzieć się , proszę wrócić do lekarza , który dotychczas zajmował się pacjentką i prosić o szczegółowe wyjaśnienia , "póki co" - nie martwić się na zapas , zż