Badanie mężczyzn pod kątem chlamydii

Chciałam zapytać jak najlepiej badać mężczyzn pod kątem chlamydii tr., ponieważ zdiagnozowano ją u mnie metodą PCR (prawdopodobnie byłam zarażona kilka lat bezobjawowo). Mój mąż nie chce za bardzo wymazu z cewki. Jest to dla niego niekomfortowa sytuacja. Czy można wymaz cewki zastąpić w inny wiarygodny sposób (mocz, sperma), tak, żeby sprawdzić po podaniu antybiotyku czy bakteria nadal bytuje w organizmie, oczywiście najlepiej metodą DNA. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej byłoby wymaz z cewki, można spróbować z moczu lub spermy ale jest to mniej prawdopodobne. Proponuję wysłać męża do lekarza dermatologa bądź urologa.