Badanie morfologiczne - interpretacja wyników krwi u dziecka

Leukocyty 5,28, erytrocyty 4,35, hemoglobina 11,8, hematokryt 34,6 MCV 79,5 MCH 27,1 MCHC 34,1 plytki krw i 291 RDW-SD 38,8 RD-CV 13,8 PDW 11,2 MPV 9,3 P-LCR 23,7 PCT 0,28 Neytrocyty 1,98 Limfocyt y 2,61 Monocyty 0,43 Eozynocyty 0,25 Bazocyty 0,2 Rozmaz manualnie Granulocyty segmentowane 45 Granulocyty kwasochlonne 2 Limfocyty 50 Monocyty 3 CZY MAM SIĘ MARTWIĆ? BARDZO SIĘ POCI W NOCY, CALŁ JEST MOKRY. Bardzo proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Na podstawie przedstawionych wyników badań można rozpoznać niewielkiego stopnia niedokrwistość mikrocytarną, która najczęściej związana jest z niedoborem żelaza. Leczenie opiera się na suplementacji pierwiastka i modyfikacji diety, polegającej na wkompnowaniu w codzenne posiłki produktów bogatych w żelazo takich jak zielone warzywa, żółtka jaj, wątrobka i czerwone mięso. Produkty te powinny być łączone z owocami i warzywami bogatymu w witaminę C, która przyspiesza wchłanianie pierwiastka.
Pozostałe badania są w normie do wieku i nie wzbudzają niepokoju.

Jako że niedokrwistość nie powoduje wzmożonej potliwości, nadal nie można ustalić przyczyny dolegliwości syna. W tym celu proponowałabym umówić się na wizytę u pediatry, który zbada dziecko i wystawi skierowanie na dalsze badania umożliwiające postawienie właściwego rozpoznania.

Pozdrawiam.