Badanie morfologii krwi a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

badanie morfologia, INR - 0,9 APTT - 31,4, Wsk. Protrombinowy (PT) -111,0% i te wyniki wyszły ok, natomiast Aspat - 64,1 u/l, Alat 78,4. kobieta 35 lat, bez nadwagi biorę leki hormonalne od 3 lat w tamtym roku wyniki były w normie, musiałam zmienić rodzaj tabletek wycofano je z rynku dostałam inne, jednak po dwóch opakowaniach źle się poczułam lekarz kazał odstawić zrobić wyniki. Czy jest szansa, że będę mogła stosować antykoncepcję jeśli nie doustną to czy możliwy jest krążek NuvaRing ?

Lek. Paweł Baljon

Witam ponownie. Tak jak pisałem wcześniej, warto odczekać pewien okres aż organizm - wątroba się zregeneruje. Niepokojący jest także podwyższony wskaźnik PT. ( w/g niektórych norm górna granica). Z rozpoczęciem antykoncepcji w postaci krążka NuvaRing radziłbym wstrzymać się kilka miesięcy.