Badanie mózgu a podejrzenie SM

Podkorowo w placie wyspowym po str prawej w jego części przedniej separuje ognisko 5mm o podwyższonym sygnale we flair t2,pd bez restrykcji, zmiana ma charakter niespecyficzny najprawdopodobniej demielizacja naczyniopochodna. czy ja mam sm???moja mama ma! często się mecze, jednorazowo miałam zaburzone widzenie.

Nie wydaje mi się, aby to był SM. Nie należy jednak tego objawy lekceważyć. Proszę udać się do neurologa celem konsultacji.
Istnieją ściśle określone kryteria rozpoznania schorzenia tzw. kryteria McDonalda.