Badanie mózgu a stwardnienie rozsiane

W istocie białej obu półkul mózgu, okołokomorowo i podkomorowo, widoczne są dość liczne, różnej wielkości ogniska podwyższonego sygnału w obrazach PD, T2-zależnych i FLAIR. Dwa największe ogniska (19/12mm, 10/6mm obecne są przy trzonie prawej komory bocznej. Lekarz zlecił test na boreliozę, badanie hormonu tarczycy. Czy to może być stwardnienie rozsiane?

Witam. Niewątpliwie taki obraz badania rezonansu magnetycznego wskazuje na obecność zmian patologicznych wymagających dokładnej diagnostyki neurologicznej, grupa chorób mogących dawać takie objawy radiologiczne jest duża a rozpoznanie musi być ściśle związane z objawami klinicznymi. Nie można również wykluczyć stwardnienia rozsianego.