badanie MR głowy i zgrubienie śluzówki w zatokach szczękowych
Zmian ogniskowych w strukturach mózgu w badaniu MR nie stwierdzono. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Nisko położone migdałki móżdżku sięgają otworu wielkiego czaszki. Ponadto widoczne zgrubienia śluzówki w zatokach szczękowych i sitowiu.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Piotr Jurczyk
46 poziom zaufania
Witam. Nie podaje Pan, z jakiego powodu wykonany był rezonans. Nisko położone migdałki móżdżku są odmianą rozwojową, która nie musi wcale dawać objawów i być przypadkowym znaleziskiem. Pogrubienie błony śluzowej zatok jest częstą zmianą, mogącą świadczyć o zapaleniu zatok, które nie zawsze daje objawy. Bez podania dolegliwości, trudno interpretować wynik badania obrazowego. Pozdrawiam.