Badanie MR głowy w sekwencji TSE

BADANIE MR GŁOWY W SEKWENCJI TSE W OBRAZACH T1, T2, PD-ZALEŻNYCH... Obustronne w istocie białej przede wszystkim podkorowo ale i okołokomorowo kilkanaście rozsianych, nieprawidłowych obszarów wysokosygnałowych w obrazach T2- zależnych i w sekwencji FLAIR o charakterze demielinizacyjnym lub naczyniopochodnym niedokrwiennym. Najwieksza zmiana osiąga 7mm i leży podkorowo w lewym płacie czołowym. W badaniu po podaniu paramagnetyku nie stwierdza sie cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego.

Ażeby ustalić rozpoznanie należy wykonać jeszcze inne badania i ocenić stan neurologiczny badaniem neurologicznym czyli należy być pod opieką neurologa, pozdrawiam.