Badanie MR kręgosłupa piersiowej z kontrastem

witam mam pytanie do neurochirurga zrobiłem badanie MR kręgosłupa piersiowego z kontrastem i w badaniu wyszło widoczna torbielowata przestrzeń płynowa połozona zewnatrzoponowo od strony tylnej i prawej na wysokości trzonu Th6. widoczne sż cechy zadurzenia przepływu płynu mózgowo- rdzeniowego wewnątrz worka oponowego. widoczne są poszerzone żyły wewnątrzkanałowe. widoczna jest przepuklina jadra miażdżystego tarczy międzykręgowej na poziomie Th10-Th11. Jak to się leczy i czy jest to poważna chorob

Lek. Tomasz Budlewski

Leczenie prawdopodobnie będzie chirurgiczne. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest wykonanie bezpośredniego badania lekarskiego oraz łącznej analizie wykonanego badania. Proszę udać się do neurochirurga.