Badanie MRI

Spłycenie Lordozy szyjnej odwodnienie i obniżenie tarczy międzykręgowej C4/C5,C5/C6,C6/C7. Na poziomie C4/C5 centralno-obuboczna protruzja tarczy na 4mm, powoduje ucisk na worek oponowy, modelowanie rdzenia i stenozę kanału kręgowego- wymiar strzałkowy kanału 8mm. Dodatkowo osteofity powodują obustronne zwężenie otworów międzykręgowych na tym poziomie. Na poziomie C5/C6 centralne uwypuklenie tarczy na osteofitach do 3mm, zniekształca otwory międzykręgowe oraz uciska worek oponowy, zniesienie przedrdzeniowej rezerwy płynowej, bez cehc stenozy kanału kręgowego. Na poziomie C6/C7 niewielka centralno-prawoboczna protruzja tarczy na 3mm, uciska worek oponowy bez cech stenozy kanału kręgowego. Od ponad 5 lat mam wszelkiego rodzaju objawy, między innymi takie jak: bóle pleców, osłabnięcie mięśni kończyn górnych i dolnych, bóle tych kończyn, osłabienie wzroku, szum w uszach itp. Proszę o konsultację specjalisty.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Nie jest możliwa trafna interpretacja wyników bez zebrania dokładnego wywiadu lekarskiego i przeprowadzenia badania fizykalnego pacjenta.

Doradzamy skonsultowanie wyników badań z lekarzem, który zlecił ich wykonanie. On znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl