Badanie na boreliozę 23-latka

Badanie na boreliozę 23-latka. Proszę o pomoc w odczytaniu tych wyników czy mam boreliozę ? Z góry dziękuję. Anty-Borrelia/IgG 3,86 RU/ml <16 ujemne, >=16 do <22 graniczne, >=22 dodatnie. Badanie wykonano met. Elisa Anty-Borrelia/IgM 37,24 RU/ml <16 ujemne, >=16 do <22 graniczne, >=22 dodatnie. Badanie wykonano metodą Elisa.

MichaĹ Kurek

Tak, może Pan mieć boreliozę. P/ciała w klasie IgM świadczą o świeżym zakażeniu, w Pana przypadku jest to wynik dodatni. Polecam skontaktować się z lekarzem zlecającym badanie.