Badanie na chlamydię pneumoniae

Witam, proszę o interpretację wyników na chlamydię pneumoniae: IgG 4,36 RU/ml (ujemne), IgM - 0,12 Ratio (ujemne), IgA - 1,62 Ratio (dodatnie). O czym świadczą te wyniki ? Czy powinienem podjąć leczenie i przejść kurację antybiotykową?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza, gdy IgA jest dodatnie, to może to świadczyć o wczesnym stadium aktywnego zakażenia lub pojedynczych przetrwałych IgA i że zaleca się powtórzenie badania za 10-14 dni.