Badanie na czystość pochwy i wynik USG a staranie o dziecko

Witam, mam 28 lat. Byłam ponieważ staram się od roku zajść w ciążę byłam u ginekologa. Mam nieregularne cykle od 30 do 47 dni. Zrobiłam badanie na czystość pochwy - wyszedł III stopień, ph 5,0. Ginekolog przepisał leki na poprawę flory. Ginekolog podczas badania USG stwierdził, że widzi małe pęcherzyki, brak dominującego. Był to 13 dzień cyklu. Co to może oznaczać?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, stan ten może oznaczać zaburzenia owulacji, najprawdopodobniej na tle zaburzeń hormonalnych. W tej sytuacji konieczna jest dalsza diagnostyka prowadzona pod kontrolą ginekologa.