Badanie na PCOS a niepłodność

Mam 26 lat, od 2 lat staramy sie z mężem o dziecko. Nie dawno zaczęłam sie leczyc o endokrynologa-ginekologa, który po zapoznaniu z wcześniejszymi badaniami skierował mnie na badanie policystycznych jajników. Mam je wyznaczone pod koniec lutego ale okres spóźnia mi sie 3 dzień czy jest możliwość żebym zaszła w ciąże?

Nieregularne cykle same w sobie, niezależnie od przyczyny, powodują pewne ograniczenie płodności (rzadsze owulacje), jednak nie wykluczają ciąży. Jeśli zostanie postawiona diagnoza policystycznych jajnikow to nie należy się zbytnio bać, bo leczenie w aspekcie zajścia w ciążę jest skuteczne.