Badanie na różyczkę przed ciążą

witam zrobiłam badania na rózyczke przed ciązą rocznik 1979 jak mam je odczytać? IgM ujemny 0,24 Wykrycie przeciwciał IgM przeciw wirusowi różyczki w pojedynczej próbce nie wystarcza do postawienia diagnozy ostrego zakażenia. Podwyższony poziom przeciwciał IgM zarówno po naturalnym zakażeniu jak i po szczepieniu może utrzymywać się przez różny okres czasu. Diagnoza ostrego zakażenia może być potwierdzona znacznym wzrostem miana przeciwciał IgG pomiędzy pierwsza a drugą próbką. 80,19 IU/mI

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe, że przeciwciała IgG powstały w organizmie po zakażeniu. Pani rocznik nie był jeszcze objęty szczepieniami ochronnymi. Obecnie ważny jest brak IgM-ów, ponieważ wyklucza on świeże zakażenie.