Badanie na toksoplazmozę - proszę o interpretację

Odebrałam wyniki analiz w kierunku toxoplazmozy. Mój lekarz prowadzący ciążę jest na urlopie, a ten który wydawał mi wyniki nic mi nie wyjaśnił, tylko przybił stempelek w książeczce ciąży. Niepokoję się, bo to 8. tydzień ciąży, a ja mam dwa koty, które najchętniej siedziałyby mi tyłkami w talerzu. Bardzo proszę o odpowiedź - czy z tych badań wynika, że jestem już odporna na toksoplazmozę czy też nadal istnieje ryzyko zakażenia? Wyniki są takie: Toxoplazma gondi IgG <0.130 IU/ml (Elecsys 2010 (7) Met. ECLIA) Ref: < 1.0 wynik ujemny, > lub = 30.0 wynik dodatni, 1.0-30.0 wynik wątpliwy. Toxoplazma gondi IgM 0.266 (Elecsys 2010 (7) Met. ECLIA). Z góry dziękuję za odpowiedź, Marzena
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i dlatego nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym ciążę, który będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy. Życzymy dużo zdrowia.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl