Badanie na toksoplazmozę w 13 tygodniu ciąży

jestem w 13 tygodniu Ciazy .Badanie na toxoplazmoze IgG(met.Eclia) 522,9u/ml Toxoplazmoza IgM(met.Eclia) 0.54Coi GDZIE : < 0,8 wynik ujemny 0,8-1,5 wynik wątpliwy 1,5 wynik dodatni . co to oznacza ? prosze o odpowiedz.

Witam,
Podane wyniki wskazują na obecność w Pani organizmie przeciwciał IgG które świadczą o przebytym w przeszłości kontakcie z toksoplazmozą. Ich obecność chroni przed ponownym zarażeniem mogącym być szkodliwym dla dziecka. Przy tak wysokim poziomie warto jednak zrobić badanie tzw. awidności by ocenić kiedy do tego zakażenia doszło. Ujemny wynik przeciwciał IgM świadczy o tym że aktualnie nie przechodzi Pani świeżej infekcji która mogłaby zagrażać dziecku.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli normy są takie dla IgG i IgM to powyższe wyniki świadczą o kontakcie z drobnoustrojem. Czy była oznaczania awidnosc? Proszę pokazać wynik u ginekologa.