Badanie na toksoplazmozę w 26. tygodniu ciąży

Toksoplazmoza w ciąży Witam, jestem w 26 tyg. ciąży. Badanie na toksoplazmozę IgM w 24 tyg. ciąży wniosło 5,37 (dodatni), a IgG 0.98 (niereaktywny lub niejednoznaczny). Proszę o interpretacje w/w wyników. Czy oznacza to, że jestem zarażona toksoplazmozą? Jeśli tak, to czy dziecko jest również narażone? Jak powinno wyglądać leczenie? Dziękuje za odpowiedź

Małgorzata Panek

O interpretacji wyników może Pani przeczytać pod tym adresem
https://portal.abczdrowie.pl/toksoplazmoza-igg-igm
W przypadku niereaktywnego wyniku IgG, przy obecnym IgM, należałoby wykonać ponowne badanie IgG celem oceny konieczności leczenia.
Proszę pokazać swoje wyniki lekarzowi prowadzącemu. On pokieruje dalszą diagnostyka.
Pozdrawiam