Badanie nasienia 43-latka

badania laboratoryjne , uplynnienie po 120 min. konsystencja - plyn ciagliwy ciagliwosc( lepkosc) do 10 cm objetosc ejakulatu -6,7 pH- 7,6 liczba plemnikow w 1 ml -18 mln/ML liczba plemnikow o prawidlowej budowie 4% plemniki patologiczne- 96 % ruch postepowy- 32% szybki postepowy-15 ruch oscylujacy-10 aglutynacja- 20% agregacja -40% komorki okragle- < % mln/ml - w tym leukocyty - < 0,1 mln/ml Prosze o szypka odpowiec. Dziekuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, interpretacji wyników powinien dokonać lekarz kierujący na badanie, w odniesieniu do stanu zdrowia i wskazań do jego wykonania. Poza tym, jednokrotne wykrycie nieprawidłowości nie upoważnia do postawienia rozpoznania, konieczne jest wykonanie powtórnego badania w określonym odstępie czasowym i częstotliwości współżycia. Badanie wykazało pewne nieprawidłowości odnośnie czasu upłynnienia i obecności aglutynatów. Jak wspomniałem konieczna jest konsultacja z andrologiem kierującym na badanie. Pozdrawiam.