Badanie oczu przed założeniem soczewek

witam , mam pytanie dotyczace badania wzroku do soczewek i zapisania soczewek gdyz byłam dziś u okulisty na kase chorych i dowiedziałam się że zbada mi lekarz oczy do soczewek tylko prywatnie tak samo z zapisaniem soczewek czemu tak jest i czy jest to prawda ?

Witam.tak jest.NFZ nie płaci za poradę dot.soczewek kontaktowych. Nie płaci tez za zabiegi refrakcyjne. Jesteśmy biednym krajem. Może Pani jako młoda kobieta przyczyni się do wzbogacenia kraju i poprawy usług medycznych czego życzę. Pozdrawiam serdecznie