Badanie odczynu Coombsa po raz drugi

Czy jest sens badać odczyn Coombsa drugi raz podczas ciąży jeśli w I trymestrze nie stwierdzono przeciwciał odpornościowych? Nie wiem czy dla odczynu Coombsa ma to znaczenie ale ja mam RH+ a mąż ma RH-. Jeśli byliby Panstwo tak mili i odpowiedzieli byłabym wdzięczna.

Piotr Pilarski

Wynik badania pozwala na ocenę czy występują przeciwciała w Pani krwi przeciwko antygenom krwinek. RH nie jest jedynym antygenem. W czasie ciąży mogły u Pani powstać nowe przeciwciała dlatego badanie się powtarza.

Pozdrawiam.