Badanie odporności u 21-latki

Witam ostatnio mój chłopak był u lekarza na wizycie kontrolnej ponieważal choruje na żółtaczke typu B i zapytał się czy np. Jak zajde w ciążę mogę się zarazić a lekarz kazał zbadać moją odporność i jeśli byłaby powyżej 10 to się nie zaraże gdzie mogę zrobić takie badania?

Witam!
Lekarz miał zapewne na myśli oznaczenie miana przeciwciał anty-Hbs. Ważne, żeby był to test ilościowy, czyli taki który pokaże nam liczbę mówiącą o odporności, a nie jedynie obecność lub brak przeciwciał. Badanie takie można wykonać bezpłatnie w Poradni Chorób Zakaźnych (skierowanie do poradni wydaje Lekarz Rodzinny) lub prywatnie w laboratorium komercyjnym, koszt ok.25 zł.