Badanie ogólne moczu dziecka

Proszę o interpretację wyników badania ogólnego moczu mojej 4-letniej córeczki. Przejrzystość - niezupełna, barwa - słomkowa, odczyn - kwaśy, ciężar - 1010, białko - ujemne, cukier - ujemny, ketony - ujemne, azotyny - ujemne, urobilinogen w normie, bilirubina - ujemna, leukocyty - 6-10 i poj. zlepy, nabłonki płaskie - nieliczne, nabłonki okrągłe - 0-1, erytrocyty świeże - 0-1, erytrocyty wyługowane - ujemne, śluz - brak, wałeczki - brak, komórki drożdży - brak, bakterie - nieliczne. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W badaniu ogólnym moczu Pańskiej córki występuje leukocyturia (zwiększona ilość krwinek białych w moczu), która może świadczyć o zakażeniu dróg moczowych. Zaznaczam, że przeprowadzenie prawidłowej analizy tego badania jest możliwe tylko razem z badaniem dziecka i zebraniem wywiadu lekarskiego. W związku z tym proszę skonsultować się z pediatrą.