Badanie OGTT i poziomy cukru

Mam pytanie o batanie OGTT.Przed podaniem glukozy na czczo poziom cukru wynosił 5,55 a po spożyciu glukozy po dwóch godzinach był na poziomie 3,96.Czy to jest Ok i o czym świadczy.Przed tygodniem poziom cukru na czczo był na poziomie 6,56.Czy to juz niepokojace wyniki?.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym, który oceni kiedy należy wykonać badanie ponownie.