Badanie padaczki w EEG

Witam. Jestem chory na epilepsje i wielokrotnie miałem wykonywane badanie Elektroencefalografii. Podczas badania EEG występuje etap nazywany żargonowo przez wykonujących badanie "światełka" czyli fotostymulacja za pomocą błyskającego światła w różnych częstotliwościach. Chciałem zapytać w jaki sposób ten etap jest symulacją napadu epileptycznego, jeżeli jeżeli nie traci się podczas niego świadomości.

Witam. Fotostymulacja nie ma za zadanie wywołania napadu padaczkowego, a jedynie weryfikację czy w odpowiedzi na nią w mózgu pojawią się pewne specyficzne fale - jeśli tak się dzieje możemy zakładać że przy działaniu silniejszego bodźca doszłoby do wywołania pełnego napadu padaczkowego.