Badanie PH-metrii u dziecka z niedoborem masy ciała urodzonego z zarośniętym przełykiem

Witam!mam pytanie ponieważ skierowano mojego syna na ph-metrię z powodu nie doboru masy ciała.Ma 7 lat i 7 miesiecy i waży 17,5 ale urodzoł się z zarośnietym przełykiem ma wiotkość krtani i tchawicy,rozwija się powoli na dzień dzisiejszy nic mu nie dolega a ja przeogromnie boje się tego badania żeby mu nie zaszkodziło,nie podrazniło niczego w środku!prosze o jakąś radę.DZIĘKUJĘ.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę wykonać zalecone badanie. Proszę stosować się do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego.