Badanie płuc po zapaleniu oskrzeli a rak

guzowate zagęszczenie w lewym górnym [polu płucnym podejrzenie neo poszerzenie cienia śródpiersia górnego po str prawej wneki naczyniowo-nieżytowe serce powiększone przepona prawa o uwypuklonym przyśrodkowym zarysie lewa gładka katy spłycone jak jest szansa ze to nie rak tylko zminana po zle wyleczonym zapaleniu płuc dodam ze około 2 miesiecy temu miałem tylko niewielka ilość płynu w opłucnej proszę o pilna odpowiedz wyczerpująca w miare mozliwości dziekuje

Aleksander Ropielewski

Bez skonfrontowania opisu badania z badaniem pacjenta, a przede wszystkim wykonaniem badań dodatkowych (tomografia komputerowa) nie mogę ani wykluczyć ani potwierdzić, że ma Pan raka lub, że są to zmiany po przebytym zapaleniu płuc. Na pewno powinien Pan zachować czujność i kontynuować diagnostykę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski