Badanie płynu z torbieli trzustki

Badanie płynu z obu torbieli wykazało stosunkowo niską aktywność amylazy, wysokie stężenie CEA. W badaniu cytologicznym płynu z torbieli wykazano jedynie makrofagi i treść białkową. Obraz EUS w połączeniu z badaniami biochemicznymi płynu z torbieli wskazują na możliwośc cystadenoma mucinosum. Płyn z torbieli trzustki 1: CEA-629,42 ng/Ml amylaza 256 IU/L ; Płyn z torbieli trzustki 2: CEA-602,06 ng/Ml amylaza 192 IU/L

Same wyniki badań płynu to za mało do podjecia decyzji rozumiem, że inne badania tez były wykoanne, radzę zgłosic się do lekarza, który zaczął proces diagnostyczny