Badanie poziomu androstendionu a dzień cyklu

Dzien dobry Chcialabym sie zapytac o badanie androstendion Czy wynik badania ma wplyw w ktorym dniu cyklu zrobione zostalo Gdyz robilam w 3 dniu cyklu i wynik wyszedl niestety 6, 18 przy normie do 3 Czy da sie go w jakis sposob obnizyc Z gory dziekuje za odpowiedz POzdrawiam

Androstendion bada się właśnie pomiędzy 3a 5 dniem cyklu. Leczy śnię nie sam wynik badania, lecz chorobę, która powoduje zaburzenia. Jeden nieprawidłowy wynik badania nie pozwala jeszcze na postawienie rozpoznania, zwłaszcza że androstendion nie jest najważniejszym z androgenów i dość często obserwuje się jego podwyższenie.