Badanie poziomu beta-HCG

witam, Poziom hcg zwiększa się z wiekiem ciąży. Czy będąc w ciąży np.3 miesięcznej ma znaczenie pora wykonania domowego testu? Czy jest to już na tyle zaawansowana ciąża, że można test wykonać o dowolnej porze, po posiłkach, kawie itd? Dziękuję

Robert Markowski Ginekologia

Szczyt B-HCG przypada ok 10 tyg ciaży. Poziom jest na tyle wysoki, że wynik pozytywny wyjdzie o każdej porze dnia, a posilek nie zmieni wyniku