Badanie poziomu cukru we krwi

Dzień dobry, jakiś czas temu miałam badanie krwi na poziom cukru (dodam, że nie byłam na nie przygotowana, wcześniej zjadałam jakiś słodycz), wyszło, że poziom jest wysoki (ok 123), ale pan doktor powiedział, że o tej porze to w sumie normalne (po południu), zastanawiam się teraz, czy mam powody do niepokoju, czy powinnam jeszcze raz wykonać to badanie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli badanie poziomu glikemii zostało wykonane po spożyciu pokarmu, to taki wynik jest prawidłowy. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, proszę ponownie wykonać badanie - tym razem na czczo.