Badanie poziomu hormonu bHCG i pierwsze USG po odbytym stosunku

Jeśli stosunek odbył się 18 kwietnia, czy mogę zrobić test HCG już 22 kwietnia, czy wykryje coś w tak krótkim czasie od stosunku? I po jakim czasie zrobić można usg?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

To zdecydowanie za wcześnie. Badanie krwi może dać wynik pozytywny dopiero najwcześniej po 7-8 dniach od zapłodnienia, które z kolei może nastąpić do 7 dni od stosunku. Pęcherzyk ciążowy - pierwszą strukturę "ciążową" widoczną w USG, można zobaczyć najwcześniej po 4 tygodniach od daty ostatniej miesiączki, a więc ok. 2 tygodnie od zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie!