Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie poziomu insuliny i glukozy na czczo a cukrzyca

Dzień dobry. Wczoraj odebrałam wyniki. Moja mama ma cukrzycę, więc lekarka zaproponowała badanie poziomu insuliny na czczo. 13,5 ulU/ml przy normie 2,6-24,9, glukoza na czczo 76 mg/dl przy normie 60-99. Powiedziała mi, że prędzej czy później też dostanę cukrzycę. Kazała wprowadzić dietę i ZERO słodyczy, które uwielbiam i jadłam do tej pory dużo. Trochę jestem przerażona. Proszę o opinię !
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Cukrzyca a praca

Cukrzyca to obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o cukrzycy. Dowiedz się, jak cukrzyca może wpływać na pracę.

Witam. Niewykluczone, że Pani również została genetycznie obciążona schorzeniem. Wyniki mieszczą się w granicach normy więc należy monitorować ten stan z częstotliwością ustaloną wraz z lekarzem. W przypadku osób z grupy ryzyka zaleca się stosowanie diety z niskim indeksem glikemicznym oraz wprowadzenie regularnej aktywności ruchowej. Najważniejsza jest bowiem profilaktyka, gdyż może znacznie opóźnić pojawienie się cukrzycy. Pozdrawiam.

Położna, która pracuje na oddziale położniczym w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy