Badanie poziomu insuliny i glukozy na czczo a cukrzyca

Dzień dobry. Wczoraj odebrałam wyniki. Moja mama ma cukrzycę, więc lekarka zaproponowała badanie poziomu insuliny na czczo. 13,5 ulU/ml przy normie 2,6-24,9, glukoza na czczo 76 mg/dl przy normie 60-99. Powiedziała mi, że prędzej czy później też dostanę cukrzycę. Kazała wprowadzić dietę i ZERO słodyczy, które uwielbiam i jadłam do tej pory dużo. Trochę jestem przerażona. Proszę o opinię !

Witam.
Niewykluczone, że Pani również została genetycznie obciążona schorzeniem. Wyniki mieszczą się w granicach normy więc należy monitorować ten stan z częstotliwością ustaloną wraz z lekarzem. W przypadku osób z grupy ryzyka zaleca się stosowanie diety z niskim indeksem glikemicznym oraz wprowadzenie regularnej aktywności ruchowej. Najważniejsza jest bowiem profilaktyka, gdyż może znacznie opóźnić pojawienie się cukrzycy.

Pozdrawiam.